5 кімнатних рослин, з якими вас напевно спіткає невдача (але це не привід їх не вибирати!)
Продовжуємо нашу рубрику «Кімнатне квітникарство». Неможливо говорити про сучасному житловому просторі, в якому відсутня жива зелень. Рослини – це про затишок, комфорт, неповторну домашню атмосферу, наповнену киснем. Кімнатні рослини – це захоплююче хобі. Нарешті, це просто красиво!
У квіткових магазинах та спеціалізованих відділах гіпермаркетів очі розбігаються від різноманіття вибору. Все цвіте, пахне і пахне. Все хочеться купити. Здається, така ідилія буде завжди. Але ось сплачені гроші, рослина знаходить свій будинок і. . . через деякий час гине. Про причини можна говорити довго, і не будемо відбирати хліб у професіоналів і знавців.
Найчастіше справа в фатальні помилки при догляді. На наш погляд, немає сенсу ділити рослини на «прості» і «складні». Практика показує: іноді рослина, яке вважається «важким», відмінно себе почуває навіть у новачка. І навпаки – осічки трапляються навіть у досвідчених власників. І все ж ми виділили ряд рослин, які зарекомендували себе надмірно примхливими у догляді. Вони найчастіше гинуть навіть при, здавалося б, грамотному зміст. Отже, зустрічайте нашу чергову підбірку!
Фікус ліровидний. Як напевно здогадалися самі проникливі читачі, рослина потрапила в наш топ зовсім не випадково. Фікус ліровидний часто фігурує в оглядах як чудове прикраса будь-якого інтер’єру. Блогери співають фікусу лировидному чимало захоплених од. Однак дійсність не така райдужна: понад половини фікусів ліроподібних, отримали нову прописку, гинуть в перший же місяць. З рекомендацій: фікус не виносить переміщень з місця на місце, воліє непрямі сонячні промені (краще тінь), любить підвищену вологість і частий полив за графіком.
Нефролепис. Інше прекрасна рослина з роду папоротей, що додає житлового простору атмосферу тропічних лісів. Багато зелені тут і зараз – це про нефролепіс. Що таке тропічний ліс? Насамперед, вологість і ще раз вологість. Обов’язково купіть і поставте поруч зволожувач повітря. А ще тропіки – це спека. Ось два головні умови успішного змісту нефролепіса. При цьому ми промовчали про десятки інших нюансів. Резюме: клопотів і турбот з рослиною багато, а от шансів на успіх – не дуже.
Гарденія. Рослина казкової краси, знамените своїми чудовими квітами, видавничими тонкий, вишуканий аромат. Гарденії продаються, як правило, квітучими – маркетологи відмінно знають свою роботу. Але, навіть якщо гарденію вдається зберегти і не згубити в перший місяць, спонукати рослина на повторне цвітіння неймовірно важко. Завдання ця схожа на великого виграшу в лотерею. Одна з головних умов успішного змісту гарденії – філігранний полив з точністю до мілілітра. А ще гарденія чутлива до температури навколишнього повітря. Якщо зможете забезпечити прохолоду вночі і благодатне тепло вдень – пробуйте.
Орхідеї. Про орхідеї чули навіть люди, далекі від теми. «Дивна краса», – ось що спадає на думку першим. Ось орхідея купується, урочисто приноситься в будинок, а далі починаються проблеми. Як і у випадку з фікусом ліроподібним, доведеться відтворювати атмосферу тропіків. У природі, до речі, орхідеї люблять прикріплятися до інших, більш потужним рослинам. Чогось подібного вони чекають і в нашій прохолодною Росії. Друзі і супутники орхідеї: чіткий графік поливу, вологість, але не перезволоження, тепло, непрямий сонячне світло, а також особливий грунт.
Бонсай. Скажіть на милість, як втриматися від спокуси і не купити щось екзотичне? По суті, бонсаї – ті ж дерева, тільки в мініатюрі. Скажемо більше: є квітникарі, що спеціалізуються на «східному мистецтві», досягли небувалих висот у своїй майстерності. Але новачків, швидше за все, чекає швидке розчарування. Бонсай чекає від свого власника поклоніння, самовідданості, що межує із самопожертвою. Ви середньостатистичний офісний працівник, втомлюєтеся на роботі, часу залишається лише на «полити» – милуйтеся бонсай в інших місцях. Рослина, незважаючи на величезну привабливість і екзотичну красу, все ж не для вас.
Підводимо підсумки, дорогі друзі. Не сумніваємося, що серед наших передплатників чимало квітникарів зі стажем. Цілком можливо, що ви стикалися з рослинами, які потрапили в нашу сьогоднішню добірку. Будь ласка, поділіться досвідом. А також не забуваємо: «не зрослося» у кого-то – зовсім не означає, що фіаско чекає і вас. Пробуйте, намагайтеся виконувати всі рекомендації по догляду. І як знати!